Zapiski i przemyślenia zwariowanej gospodyni
Blog > Komentarze do wpisu
Marian czy ty mnie jeszcze kochasz ...?

Honore de Balzac twierdził że wspaniała żona powinna być "w kuchni kucharką, na salonach damą a w łóżku kochanką" Mężczyzna oczekuje partnerki ciepłej, miłej, zadbanej i z poczuciem humoru. Pragnie nie tylko wspaniałej kochanki ale również wiernej towarzyszki życia, która potrafi zrozumieć jego i jego potrzeby.Ceni kobietę która umie wysłuchać, wesprzeć, będzie darzyć go szacunkiem. Powinna być tolerancyjna, czuła i godna zaufania.Od strony seksualnej pożąda partnerki aktywnej, spontanicznej o ujmującej powierzchowności .Sa to cechy wysoko cenione przez mężczyznę. Zdarza się ze po kilku latach trwania związku małżonkowie obojętnieją, przestają o siebie zabiegać, kobieta może temu zaradzić? Powinna wprowadzić zwyczaj czułych pożegnań i powitań, znaleźć czas na chwile pieszczoty które nie muszą wiązać się z seksem ?Zadowolony maż na pewno się odwdzięczy " Ostatnio troszkę więcej poruszam się komunikacją miejską i zauważyłam że dużo kobiet czyta pisma dla kobiet, różnego rodzaju poradniki .Słowa przytoczone na początku są właśnie z jednego z nich. Po przeczytaniu ich naszła mnie taka refleksja dlaczego tylko kobiety maja dbać o atrakcyjność związku w którym z pism dla panów o ile w ogóle takowe czytają, pisze o potrzebach kobiet. I nie myślę o młodych osobach o związkach kilku letnich ale o tych dłuższych gdzie wieje nudą, gdzie kobieta zmęczona nadmiernymi obowiązkami nie ma ani ochoty ani siły walczyć o atrakcyjność związku .Bo nie generalizując ale w większości ani czułe pożegnania ani jeszcze czulsze powitania nie zmusza mężczyzn do odłożenia pilota od telewizora,nie odwróci ich uwagi nawet zmiana fryzury czy stroju. Wiec po cholerę wiedzieć im to wszystko o czym piszą mądre głowy, jak nie ma możliwości zrealizowania tego. I mamy w życiu jak w kabarecie " Marian czy ty mnie jeszcze kochasz ..." A może tylko mnie się tak wydaje ?

środa, 29 października 2014, dusia510

Polecane wpisy

  • Refleksja zakupowa.

    Nie każdemu się zdarza, ale bywają takie momenty, że dopada nas zakupowy szał, a przynajmniej marzenia o tym, żeby raz w życiu nie licząc grosza jakoś zaszaleć.

  • Życzenia Świateczne

    Wszystkim zaglądającym na bloga pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia.

  • Powrót marnotrawnej...

    Zatęskniłam za blogiem , za pisaniem , chcę wrócić tylko czy znajdę dawne znajome blogi ?e cześć się wycofała , część zmieniła blogi ? Czy będę miała o czym pis

Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/10/30 19:27:27
Witaj,
Prawda szczera prawda. To kolejny "obowiązek małżeński" zrzucany bezpardonowo na
kobietę . W męskich pismach też są , z tego co mi wiadomo, stosowne porady, ale jak
słusznie zauważyłaś ...trzeba żeby facet to przeczytał, a o to nie łatwo, a następnie
zastosował zamiast wzruszać ramionami, że to bez sensu, że to jego nie dotyczy
-
Gość: Czy mnie jeszcze pamietasz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2014/11/02 18:08:52
Jak miło że zaczęłaś znowu pisać. Pozdrowienia od dawnej znajomej.